Εκδρομή Γ΄ Γυμνασίου στη Βουλή των Ελλήνων

Ένα επιτυχημένο τριήμερο πέρασαν οι μαθητές της Τρίτης τάξης του σχολείου μας κατά την εκδρομή που έκαναν στη Βουλή στις 29/30 Νοεμβρίου και 1 Δεκεμβρίου. Οι εντυπώσεις όλων (μαθητών και καθηγητών) ήταν οι ωραιότερες. Τα παιδιά παρακολούθησαν μια καταπληκτική θεατρική παράσταση την πρώτη μέρα της παραμονής τους στην πρωτεύουσα.

Την επόμενη ημέρα επισκέφτηκαν τη Βουλή, έμαθαν για την ιστορία και τη σπουδαιότητά της και, αφού κάθισαν στα έδρανα, έγιναν και οι ίδιοι εκπρόσωποι του ελληνικού λαού για λίγη ώρα. Το ήθος όλων των μαθητών ήταν εξαίρετο με αποτέλεσμα οι εργαζόμενοι της Βουλής να πουν ότι το σχολέιο μας ήταν το καλύτερο που πέρασε!

Την τελευταία μέρα οι μαθητές επισκέφτηκαν την Ακρόπολη και το Μουσείο Ακρόπολης για να αποκομίσουν γνώσεις και να θαυμάσουν την εξαίρετη ελληνική πολιτιστική κληρονομιά μας.