Παρουσίαση υλικού εκπαιδευτικής επίσκεψης στη Φινλανδία στο πλαίσιο Erasmus+

Στο πλαίσιο του προγράμματος ERASMUS+ KA1 – "Δομημένη εκπαιδευτική επίσκεψη σε σχολεία / Ινστιτούτα και εκπαιδευτικό σεμινάριο στη Φινλανδία" εκπαιδευτικοί του 7ου Γυμνασίου Καβάλας γνώρισαν το εκπαιδευτικό σύστημα της Φινλανδίας. Ακολούθησε παρουσίαση στους εκπαιδευτικούς και στους μαθητές του 7ου Γυμνασίου Καβάλας.

Το πρόγραμμα κινητικότητας έδωσε στους συμμετέχοντες την ευκαιρία να γνωρίσουν το εκπαιδευτικό σύστημα της Φινλανδίας και να αποκομίσουν εμπειρίες σχετικές με καινοτόμες πρακτικές διδασκαλίες, τις οποίες αισιοδοξούν να εφαρμόσουν κατά τη διάρκεια της σχολικής χρονιάς.

Για περισσότερες πληροφορίες σχετικά με τα προγράμματα Κινητικότητας, οι ενδιαφερόμενοι μπορούν να απευθύνονται στην ιστοσελίδα του ΙΚΥ https://www.iky.gr/el/erasmusplus-ka1/sxolikiekpedeusis-ka1

Επισυνάπτεται σχετικός οδηγός.

Συνημμένα:
Μεταφόρτωση αυτού του αρχείου (erasmus-plus-programme-guide-el-2017.pdf)erasmus-plus-programme-guide-el-2017.pdf[ ]3349 kB